| Culturism69 a întrebat:

Am terminat liceul de 3 ani si deocamdata nu mi-am gasit inca un job stabil. Doar joburi pasagere si am incercat din toate cate putin, am fost si in Germania, a fost groaznic.
Zilele trecute auzisem de la cineva sa imi depun dosar pentru armata.
Nu cunosc prea multe detalii despre acest subiect.
Ce criterii trebuie sa indeplinesti pentru a intra in armata? Ca soldat la unitatea militara? ca paznic sau ceva de genul. ( Nu ma refer la armata de genul sa mergi in Irak sau Siria etc.)
- Iti trebuie o anumita inaltime?
- Daca ai ochelari, e vreo problema.
Imi spusese omu asta ca trebuie sa faci un stagiu de pregatire de 4 luni pe la Caracal sau Campina, cine imi poate da detalii.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti afla de la sursa cea mai autorizata de informatii despre cariera militara, despre criteriile si standardele pe care trebuie sa le indeplinesti pentru a deveni militar in cadrul Ministerului Apararii Nationale numai daca vei merge personal la biroul de informare-recrutare din judetul tau. Daca deschizi pdf-ul din link https://dmru.mapn.ro/pages/view/98
vei gasi adresele si numarul de telefon ale birourilor de informare-recrutare din fiecare judet.

1 răspuns:
| DrowRanger a răspuns:

In armata nu sunt criterii de inaltime din cate stiu. Am un prieten care a terminat mate-info si are si ochelari. Din cate stiu, dai examen la mate, fizica si nu mai stiu. Daca ai fost la un profil de real, ar fi perfect!