| AndreiAndrew1997 a întrebat:

Am terminat liceul și vreau sa mă apuc de facultate.ideea e ca îmi place foarte mult desenul tehnic, 2D 3D, design. Ce facultati-profile îmi recomandați

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti place design-ul, atunci cel mai potrivit este sa inveti arhitectura, adica design-ul constructiilor.
Poate vei fi unul care mai salveaza ceva din frumusetea oraselor de altadata si vei proiecta cladiri noi in consensul celor vechi, din anturaj (nu monstruozitati plasate sa acopere monumentele si sa se vada ca magarul in curtea gainilor, cum se fac acum, deseori)

| papuciirupti a răspuns:

Si mie imi place desenul tehnic mult si fac autocad la scoala, sunt olimpic dar ma gandeam sa ma duc la inginerie pe constructii

Răspuns utilizator avertizat