| numesiprenume0 a întrebat:

Am terminat scoala si acum as dori sa ma angajez, dar am 2 oferte. Prima ar fi in Romania si alta in strainatate...
As dori cateva pareri, o comparatie si as dori sa stiu ce diferenta ar fi la cartea de munca si cum se calculeaza. Ofer funda!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare tara are alt sistem de asigurare de sanatate si de pensii.
Inainte sa te angajezi, compara conditiile din fiecare tara si loc de munca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Accepta oferta din strainatate. In Romania poti lucra oricand, dar sa ratezi sansa de a pleca din Romania e chiar pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e momentul sa pleci in strainatate parerea mea

| ValentinGabi a răspuns:

De început poți începe să lucrezi în țară o perioadă să vezi cum te obișnuiești chiar dacă sunt bani mai puțini, apoi pe parcurs poți pleca că în străinătate se caută oameni la greu nu e grabă