| Barbie_9570 a întrebat:

Anul acesta am intrat la Facultatea de Litere si Arta si vreau sa stiu cum as putea sa ma pregatesc, ce ar trebui sa citesc? O colega imi spunea ca ne dau ei o fisa la inceput cu ce trebuie sa citim si altele, dar eu as vrea sa citesc din timp.Ma poate ajuta cineva? Mersi.

1 răspuns:
| ramona_4785 a răspuns:

Buna este bine ce vrei u sa faci dar nu se potriveste pentru ca fiecare profesor are o programa de respectat si alege fiecare autor in functie de ce crede el ca este bine deci nu ai cum sa cumulezi totul; la inceput o sa iti dea o lista u ce faci la seminare ce trebuie sa citesti si ce trebuie sa faci fise; oricum chia daca se nimereste sa fi citit trebuie sa o analizezi din nou pentru ca nu se cere doar sa o citesti-trebuie sa o si analizezi.