| Anonimul151 a întrebat:

Anul acesta termin clasa VIII, si ma gandeam sa merg la un liceu economic cu profilul de turism si alimentatie (liceu normal) dar daca voi lua o nota mica in simulare este posibil sa nu ma bage in evaluarea din vara si de aceea nu stiu daca as putea intra la acest liceu. Calificarile de la acest profil sunt Tehnicean in hotelarie.Acest profil are acelasi profil si la scoala profesionala, calificarile fiind bucatar si ospatar. Credeti ca ar fi sanse sa intru la liceu normal (la profil turism -alimentatie, la tehnicean in turism)fara evaluarea nationala daca nu voi intra in ea? Voi putea intra doar cu media V-VIII? Sau cum va fi? Va trebui sa dau evaluarea ca sa intru?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mami, simularea a FOST! Cât zici că ai luat?

| Catrice a răspuns:

N-are ma treaba simularea cu evaluarea.

| Anonimul151 explică (pentru Catrice):

Știu ca n-are treaba.Nu despre asta a fost intrebarea mea

| stefiiii3 a răspuns:

Eu am avut note decente la romana, dar la matematica a fost sub cinci. Poti trece si cu orice medie. Incerca sa inveti si poate iti iese media de la liceul la care doresti.

| erik345 a răspuns:

Nota de la simulare nu conteaza. e doar ca sa vezi unde te situezi si cat de bun esti.