| Cosmin13455 a întrebat:

Anul asta termin liceul, sunt 99% ca o sa iau bacul,dar nu vreau sa dau la facultate anul asta,nu conteaza de ce,acum intrebarea e, la carrefour daca m-as angaja e bine? ce anume trebuie sa fac? accept orice meserie de inceput.Sa lucrez un an sa fac niste bani dupa daca ma duc la facultate sa am si eu banii mei de buzunar.Imi place sa ma descurc singur.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai experinta ca vanzator, probabil ca te vor angaja, daca nu ai experinta, mai cauti, poate gasesti pe la vreo toneta.
Mai nasol este cu meseria la inceput, ca nu ai niciuna si nici experinta nu ai in nimic, asa ca, te poti angaja pe unde sunt locuri proaste de munca: pe la terase de curat mese si spalat wc-uri, pe la bucatarie sa speli vase, pe la salubritate, sau vanzator pe la tonete samd.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Păi decat sa te chinui pe nimicuri aici, du-te in afara. Si ai sa-ti faci bani inclusiv pentru taxele facultății, nu doar de buzunar happy.