Întrebare recomandată | JusTPauL a întrebat:

Aproximativ ce salar ia o asistenta in Romania dupa 4 ani de facultate? Si ce salar ar putea lua in strainatate?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Un absolvent de facultate ia un salariu mai mare decât un absolvent de postliceala, undeva pe la 2000 lei, in străinătate depinde foarte mult de țara, au salarii diferite pentru personalul medical.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salat? Sau Salată? De care salată? De roșii?

| JusTPauL explică:

Corectorul

| Daniel9988 a răspuns:

In primul rand, domnisoara, se spune,, salariu", nu,, salar"...in niciun caz,, salat"-dar te cred ca e vina corectorului, o pateste toata lumea.Cum vrei facultate de medicina IN STRAINATATE cand tu nu stii bine nici romana?

| JusTPauL explică (pentru Daniel9988):

Apai tu furi curet.
1. Sunt baiat.
2. Intrebam informativ nu e pentru mine.
3. E vorba de ce "salar"(asa imi place mie sa zic) poate sa primeasca dupa ce termina facultatea, nu era vorba sa faca facultate in strainatate.
Ne-am inteles acum?

| Daniel9988 a răspuns (pentru JusTPauL):

Da,domnisoara!