| Tarzhan a întrebat:

Ar fi dificil la facultatea de economie daca eu termin filologia, tinand cont ca nu am mai facut matematica de 3 ani?(deci sunt cam "praf" )

1 răspuns:
| SEMIHA a răspuns:

Nu vreau să te descurajez, ci să te ajut. Ar fi foarte dificil pentru tine. Dacă tu singur recunoști că ești "praf" la matematică, înseamnă că locul tău nu este acolo. Nu poți să te duci undeva unde nu ai măcar câteva noțiuni elementare. Nu o să faci față și vei renunța pe parcurs. Vorbim de facultate, nu poți face chiar ce dorești tu acolo. Ai examene și toate cele, e greu dacă nu te pricepi. Eu te sfătuiesc să mergi pe altceva. Ceva la care ești bun sau foarte bun. Pune asta în lumină și dezvoltă-ți abilitățile și cunoștințele. Nu merită să mergi la o facultate, pe un domeniu la care nu te pricepi deloc, chiar nu văd rostul. Să te târăști singur an de an să treci? Nu are sens.