| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca trec in CV facultatea la care sunt acum, chiar daca INCA nu am terminat-o?
Gen o sa o termin oricum in curand si nu cred ca ar fi corect sa scriu la studii liceul, pentru ca s-ar interpreta gresit ca acolo m-am oprit cu studiile si eu de fapt sunt la facultate.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In CV se scrie ultima scoala ABSOLVITA. Adica ceva diploma, certificat de absolvire.
Ai, ceva mai jos, in CV, o rubrica in care scrii daca ai pemis de conducere sau vreun curs de stiu eu ce facut. Eh, acolo poti sa scrii ca faci facultatea de ce-o fi ea, in ce an esti etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cv poti preciza destul de clar ca esti inca in timpul facultatii