| narcuz a întrebat:

Are cineva idee despre firma DEBT Collection Agency? Am fost chemat la un interviu pentru un post de Ofiter colectare dar nu stiu nimic despre aceasta meserie. Am aplicat mai demult mai mult in gluma, nu ma asteptam sa ma contacteze. Stiti ceva despre ei? Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Personal, nu stiu nimic de firma asta, dar ca agentie de colectare a debitelor este usor sa stii ce face: recupeaza debitele de la rai platnici, firme sau persoane fizice.
Pozitia de ofiter de colectare, este si ea simpla, fiind fiza sau mobila, adica poti fii angajat sa stai la birou, pe telefon si sa suni rai platnicii ca sa-i somezi sa plateasca, sau sa mergi pe teren, sa le depui scrisorile de somatie si sa colectezi banii.
Vei vedea tu la interviu, despre ce-i vorba.

| doctorandus a răspuns:

Daca te superi repede cand esti injurat, scuipat si luat la palme, nu e pentru tine.

De asemenea, va trebui sa ceri bani de la batrani care nu mai au din ce manca.