| numesiprenume0 a întrebat:

As dori sa dau la o postliceala pentru asistenti medicali generalisti sau balneofiziokinetoterapie. Ce parere aveti? Este o meserie grea? Ca si materii si termenii sunt dificili? Imi este teama ca nu ma voi descurca nu doar in timpul studiilor, dar si dupa ce voi termina. Gen, stiu multi care au terminat asa ceva si nu lucreaza in domeniu. Nu vreau sa fac asa...

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cu kineto nu faci multe, decat daca ai bani sa-ti deschizi propria mica clinica unde sa masezi babe toata ziua. Si cu postliceala trebuie sa ai ceva pile, dar poti sa incerci. Un minus e salariul, care nu e acelasi ca al unei asistente care a terminat facultatea.

De ce nu faci o facultate?

| alex15ccc a răspuns:

De ce nu vrei sa incerci la medicina daca tot te intereseaza domeniul medical, totusi, una e sa fi asistent si alta e sa fii medic, intelegi ce zic?

| numesiprenume0 explică:

Din cauza lipsei bazelor, aleg postliceala fiindca nu este atat de multa informatie ca la facultate...

| supadeceapa a răspuns (pentru numesiprenume0):

E atat de greu sa inveti bazele? Daca n-ai baze, n-ai cum sa intelegi mai multe. Decat sa faci tampenii, mai bine pune mana si recupereaza materia