| AlexCox a întrebat:

As dori sa devin instructor auto, m-am inscris deja la examen si pe viitor as vrea sa ma afliliez cu masina mea la o scoala din oras. Ce parere aveti? Mai merge acest job? Duce sau nu lipsa de elevi? Astept parerile dvs. Multumesc! Alex, 25

Răspuns Câştigător
| Allexander07 a răspuns:

Studiile și experiența acumulată ca agent de vânzări ar trebui să contribuie la dezvoltarea afacerii. Faptul că o faci cu drag, va avea de asemenea un rol important. Încearcă să atragi atenția prin diferențierea față de celelalte firme. Folosește un tip diferit de mașină, sponsorizează-te și păstrează un comportament cât mai empatic. Faptul că vei reuși să impui calm elevilor va avea o importanță mare, ținând cont că mulțumirea acestora va duce la și mai mulți clienți. Dar află de pe acum că va fi nevoie de foaarte multă răbdare. Deoarece, ca peste tot, vei întâlni persoane bătute în cap, care vor avea nevoie de "atenție specială". Totuși, vei rămâne o amintire pentru cei cărora le vei înmâna permisul. Pentru că, ști cum e, "prima oară nu se uită niciodată". Mai ales la volan, printre emoții. happy

5 răspunsuri:
| Allexander07 a răspuns:

Atata timp cat vei avea calm, rabdare, buna vointa, respect fata de elevii tai, vei fii apreciat, daca nu vei avea cele mentionate mai sus se va duce vorba ca esti un instructor de "cacao" si nimeni nu va vrea sa il inveti sa conduca.

Ca instructor vei avea mereu de lucru, mai ales ca acum ii moda ca toata lumea sa aiba permis de conducere.Succes!

| aj3k16lm a răspuns:

Din cate am observat prin orasul meu (Targu Jiu), meseria merge de minune, tinand cont ca intalnesc zilnic, macar o masina care da examenul ori face scoala auto. Acum, depinde si de concurenta, pentru ca noi avem 2-3 firme mai mari care se dau cap in cap.

| AlexCox explică (pentru aj3k16lm):

Eu sunt din Craiova si sunt foarte multi, dar sper sa ma evidentiez prin seriozitate, calmitate + o masina buna! Stiu ca nu te imbogatesti dar imi place foarte mult sa fac asa ceva...momentan sunt agent vanzari si nu mai imi place si am hotarat sa ma reprofilez. happy Multumesc

| AlexCox explică (pentru Allexander07):

La asta ma gandesc si eu sa ma impun prin metodele mele de predare si prin faptul ca incerc sa ofer "altceva" fata de majoritate, doresc sa ma diferentiez prin asta. Multumesc pentru sfaturi, apreciez foarte mult!

| Allexander07 a răspuns (pentru AlexCox):

Studiile și experiența acumulată ca agent de vânzări ar trebui să contribuie la dezvoltarea afacerii. Faptul că o faci cu drag, va avea de asemenea un rol important. Încearcă să atragi atenția prin diferențierea față de celelalte firme. Folosește un tip diferit de mașină, sponsorizează-te și păstrează un comportament cât mai empatic. Faptul că vei reuși să impui calm elevilor va avea o importanță mare, ținând cont că mulțumirea acestora va duce la și mai mulți clienți. Dar află de pe acum că va fi nevoie de foaarte multă răbdare. Deoarece, ca peste tot, vei întâlni persoane bătute în cap, care vor avea nevoie de "atenție specială". Totuși, vei rămâne o amintire pentru cei cărora le vei înmâna permisul. Pentru că, ști cum e, "prima oară nu se uită niciodată". Mai ales la volan, printre emoții. happy

| aj3k16lm a răspuns:

Cu mare drag! Iti urez mult noroc.