| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa urmez un curs de operator. ce considerati, mai este valabil pe piata muncii, ma ajuta cu ceva sau e pierdere de timp si bani?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Depinde cat de bine stapanesti calculatorul.

| maya_1276 a răspuns:

Pierdere de timp nu este ...cand te angajezi si scrii in Curriculum vitae...ca ai o diploma de ECLD (European Computer Driving Licence) sau CISCO conteaza...si eu vreau sa dau de ECDL. uite un sait unde poti face cursuri online http://telacad.ro/ecdl-complet/descriere-curs-ecdl-complet.aspx...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Operator pe calculator încă mai este în top, peste tot se lucrează prin intermediul calculatorului.
Poți consulta și oferta de muncă din cadrul Oficiului Județean de Ocupare a Forței de Muncă din localiatea ta sau caută să faci acest curs cu posibilitatea angajării prin intermediul organizatorului de informatică.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Operator de care? Poate omul nu se refera la operator calculator. Din acest motiv e bine sa fii explicit in adresarea unei intrebari nu sa-i pui pe ceilalti sa deduca. Asa ca este bine sa vorbesti corect in propozitie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ce crezi? Trebuie sa-ti spuna altii daca e bine sau nu? Chiar tu nu vezi ca peste tot in ziua de azi se lucreaza numai cu calculatorul? Sau traiesti pe alta planeta?