| GAvrOChe a întrebat:

As inclina pe meseria de Agent sub acoperire, dar nu stiu daca e o meseria buna. Trebuie sa faci scoala de politie, armata, ceva? Va rog sa-mi explicati pasii pe care trebuie facuti cat mai detaliat. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Da' de ce faceti toti misto?laughing? in fine. legat de intrebarea ta. ca sa poti ajunge asa ceva e un drum foarte lung.In primul rand trebuie o facultate facuta cu specialitate in informatica, psihologie, sportiva, orice. E necesar sa ai studii. Apoi poti incerca la SRI(cum a mai spus cineva mai sus). Dai CV'u, o proba fizica, un test psihologic si daca esti la nivelul asteptarilor vei incepe sa lucrezi acolo in domeniu in care esti specializat si cu timpul devenind mai bun, cat mai bun, chiar printre cei mai buni, dabea atunci te vor trimite sub acoperire. Dar e foarte greu. totusi daca asta e ceea ce vrei de la viata pur si simplu incearca. Poti sa optezi pentru armata, politie(are atatea departamente). si de aici sa ajungi mai departe.Deci.Succes:*!

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Si eu vroiam sa ma fac agent sub acoperire acum o luna, dar mi-am dat seama ca e foarte greu si prea riscant!

| Minks a răspuns:

Mai usor bai Bond.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Ninja, o sa vezi ca nu e ca in filme! Succes oricum!

| thepunusher a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la desene animate. In fine, incearca la SRI.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Stai potol, Bond, James Bond!

| moriordie a răspuns:

Poti sa mergi la liceul de politie, este in cluj si in bucuresti daca nu ma insel.

Succes!

| GAvrOChe explică:

M-am razgandit, dar multumesc pentru raspunsuri. Si inca ceva: sunt fata, nu baiat happy

| Andrutza_5365 a răspuns:

Mai. Iati lasat baiatului moralul la pamant. Intradevar e greu sa ajungi acest lucru. Daca as fi baiat nu m-ar interesa de asta cea ce vrei tu se numeste ``Fatalism`` sau ``Inebunit dupa senzatii tari``