| WayhaughtK a întrebat:

As vrea sa fac ceva cursuri in IT si apoi sa plec in Canada.
Dar sunt praf la matematica.
Exista vreo ramura a IT-ului unde sa nu fie necesara. Si evident sa gasesti job si sa fie bine platit.
Multumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa studiezi cu adevarat IT fara matematica nu se poate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti deveni un code monkey.
Copiezi si tu tot ce vezi la ceilalti si pe internet, fara sa intelegi de ce si cum merg lucrurile in esenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista nici o ramură a acestui domeniu fără matematica. Eventual sa devii un Blogger cunoscut sau un influencer de top. Acesta e singurul mod în care poți face bani online fără matematica.

Spor la treaba.

| cerooscuras a răspuns:

Daca te apuci de informatica o sa prinzi drag si de matemematica deoarece vei avea nevoie de ea la algoritmi, dar te poti face web developer front-end, pe scurt faci site-uri, acolo nu-ti trebuie prea multa matematica si se plateste destul de bine.

| POLINOM a răspuns:

Da, cauta pe net cursuri si o sa gasesti sub forma de scoala (acestea tinand cateva luni sau un an). Btw...nu ai nevoie neaparat de matematica ca sa stii programare...doar ca o sa iti vina greu sa iti gasesti un loc de munca fara facultate. In scoli, matematica combinata cu informatica este mai mult pentru a-ti forma o gandire logica.

| Sorin2323 a răspuns:

Dacă exista ne făceam cu toții, IT-ști...