| iubescpisicile23 a întrebat:

As vrea sa fac doua facultati in acelasi timp: cea de asistent medical si facultatea de design grafic.
Credeti ca este posibil dpdv al timpului? Sunt constient ca va fi greu, sper ca nu imposibil

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca nu este posibil, avand in vedere ca orele de curs, laborator si practica de la asistenta medicala (unde trebuie sa fii prezent) se suprapun cu cele de la facultatea de design.

| Brizbriz a răspuns:

Nu am auzit de facultate de asistent medical
ba nu, stai, am dat pe google, se pare ca alt cuvant umflat in rrrrominica, cum e ca toate liceele brusc au devenit colegii

deci, din cate inteleg eu, nu exista studii superioare de asistent medical, ci doar un fel de scoala profesionala numita pompos "facultate"

de asemenea, nu exista facultate de design grafic (nici macar umflat) exista facultate de arte, care e cu totul altceva (mult mai mult decat doar design grafic)

nu stiu cata materie e la ambele, dar, sincer, nu mi se pare ca ar fi in rautate (cum e la o facultate unde se face la greu fizica si matematica si trebuie sa rezolvi 10-15 culegeri de probleme la fiecare, plus inca, cateva pe langa, cum ar fi informatica, programare, etc.)

asa ca presupun ca ai putea, depinde de vointa si puterea ta de munca (unde nu pot decat sa imi dau cu presupusul

| iubescpisicile23 explică (pentru Brizbriz):

Da stiu ca e facultate de arte doar nu am stat sa zic tot titlul facultatii))

| RxTx a răspuns:

Vezi că există în Italia facutati de design care pe mine mă speriau și nu credeam eu când eram student că o să am eu 3000 euro vreo data de dat în viața aceasta.
Atât costa prin 2005

Da poți să faci o facultate in Romania de ce vrei tu

Și încă o facultate online pe care poți să o și plătești
Și poți să dai și examenul final fara sa faci facultatea
Pe ei îi interesează doar sa le dai ani sa zicem 5000 euro și poți să dai direct examenele finale.

Că să dai examenele finale trebuie sa te deplasezi personal până în Italia

| Marmote a răspuns:

Pierzi vremea cu design graphic. Inutil