| Seby88 a întrebat:

As vrea sa intru la armată după ce termin liceul.Sunt clasa a 11 la profil filologie.Credeți că aș avea șanse?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti intra la o Academie Militara daca treci de probele lor eliminatorii si ajungi sa iei examenul de admitere.
Vezi ca trebuie sa ai o situatie scolara exemplara, note de 10 la purtare, medii toate incheiate si cu note cat mai mari samd.
Din pacate noi nu stim daca ai sanse, fiindca nu te cunoastem si nu stim situatia ta scolara, dar iti poti calcula singur sansele, daca te uiti in carnetul de note si te asiguri ca termini liceul cu note foarte mari la toate. In plus, cauta sa vezi ce probe eliminatorii sunt pentru a fii acceptat in armata: inaltimea corespunzatoare, greutate, examen oftalmologic, ORL si plamani.

| sierra1 a răspuns:

In armată unde, in care armată?