| Georgica2002 a întrebat:

As vrea sa stiu
Daca sunt la liceu si nu profesionala
Si din intamplare nu iau bacul
Primesc atestatul precum ca am studiat (*profilul la care am fost *)

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca esti la liceu tehnologic primesti un atestat care se da in functie de domeniul urmat.
Daca esti la teoretic primesti diploma de 12 clase ( nu cea de 10 pentru ca tin minte ca noua nu au vrut sa ne-o dea, se da numai daca renunti la liceu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu iei bacalaureatul si termini clasa a XII-a, primesti diploma de XII clase. Daca nu termini 12 clase, atunci primesti diploma de 10 clase.
P.S : nu exista,, din intamplare'' sa nu iei bacalaureatul. Exista,, ma doare in fund de bac si o sa fac un efort sa nu il iau''.

| LadyDee89 a răspuns:

Primesti diploma de 10 clase si nu cred ca atestatu e valabil fara bac! ceva de genu, ca nu te califici!

| andy997 a răspuns:

Vei primi diploma de 12 clase cu acea specializare de exemplu (stiinte sociale, stiinte ale naturii, etc) fara diploma de bacalaureat.