| GligorVlad a întrebat:

As vrea sa stiu daca trebuie neaparat sa termini liceu mate info sau ceva cu matematica ca sa poti deveni programator si ce facultate sau daca iti trebuie facultate ca sa devii programator?

1 răspuns:
| lalaura94 a răspuns:

Nu conteaza ce profil de liceu faci, si nu iti trebuie facultate ca sa inveti sa programezi, dar fara facultate vei avea intotdeauna un salariu mai mic. Ideal e sa mergi pe ruta liceu mate-info -> facultate automatica si calculatoare/informatica