| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca este greu sa fi IT-ist. Se merita sa te faci IT-ist?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte greu pentru ca trebuie sa inveti foarte-foarte bine la matematica si fizica ca sa poti sa mergi la IT.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E vast domeniu asta al IT ului, dar in toate ramurile lui un lucru e clar...

e greu daca nu iti place
e usor daca iti place

| Live4Ride a răspuns:

Este un job foarte bine platit, dar trebuie sa stii foarte bine anumite programe si informatica! Este un job de birou si parerea mea este ca e plictisitor!

| DacicusRex a răspuns:

Doar daca vrei sa porti ochelari, sa fii cocosat si sa creezi jocuri care creează dependent pe care sa-i joace prostii.

| suntserios a răspuns (pentru DacicusRex):

Sau poate vrea sa fie extrem de bine platit
poate vrea sa calatoreasca prin toata lumea
poate vrea sa creeze softuri smechere pentru industria auto
sau poate vrea sa creeze site uri pe care sa isi piarda fraierii timpul
sau poate vrea sa creeze un soft smecher pentru un telefon
sau poate vrea sa creeze un soft smecher pentru un robot care face operatii delicate si salveaza vieti

| DoarUnAltAnonim a răspuns:

Salut!
Toate meseriile sunt grele. Important e sa faci ceea ce-ti place. Daca iti place IT-ul, go for it.