| Descartes a întrebat:

As vrea sa stiu totul despre Legiunea franceza, acesta este visul meu.As putea vorbi cu cineva pe un cont de socializare despre asta?(persoana sa aibă cunoștințe sau neamuri acolo sau măcar sa fi fost )

2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Esti inca mic si naiv, legiunea franceza este un fel de termen modern pentru a recruta soldati care sa lupte in numele Frantei.

| T2LS a răspuns:

Multe lucruri poți să găsești pe internet. De asemenea, atâta timp cât vrei să faci ceea ce-ți place, ești liber să o faci. Nu e niciun "termen modern pentru a recruta soldați să lupte în numele franței", ci e mai degrabă un termen pentru a descrie, ceea ce numesc francezii, unitatea armatei de elită a Franței. Simplu, scurt, direct și la obiect. Asta e tot ceea ce trebuie să știi. Pe parcurs, o să mai cercetezi singur și o să mai cauți, dacă chiar îți place asta. Succes!