| bianca20 a întrebat:

As vrea sa urmez o cariera de actrita, dar nu stiu de unde sa incep! Imi dati voi vreau un sfat, o idee, ceva? Please?!?
Dau FUNDITA!

10 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Lasă-mă să ghicesc, nu ai mai mult de 11-12 ani şi eşti în faza în care îţi doreşti să devii actriţă/fotomodel,fără să te gândeşti la ce viaţă ar implica asta. Dacă îţi place cu adevărat vei afla pe parcurs la ce şcoli trebuie să mergi,dar dacă încă nu ştii de unde să începi, probabil nu eşti destul de mare(sau matură) pentru a-ţi alege cariera. Oricum, nu asta e problema, ideea e că actoria este un domeniu în care ori eşti foarte bun, cunoscut şi bine plătit ori mori de foame.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Faci orice fel de liceu şi apoi te duci la UNATC. Între timp poţi urma cursuri de mimică, gestică şi actorie.
Pe curând!

| ravyALEX a răspuns:

Incepi cu un liceu cu profil teatral
sau daca mai ai pana ajungi la liceu poti sa incerci niste cursuri de actorie
funda __>?

| charna a răspuns:

Intia scoala dupa aia..intra prin "asternuturile" celor care te pot impinge
altfel ramii cu scoala numai
actrita vei deveni...cind vei fi baba!
asta inseamna cariera!
vorba lui Sharon Stone: m-am culcat cu prea multi barbati ca sa ajung unde am ajuns!

| Julyanne a răspuns:

Ai putea sa faci cursuri de actorie.

| Melenguesa a răspuns:

Du-te la vreun liceu cu profil teatral. Poti face si alte activitati de teatru. happy. Cursuri de actorie.

| STyL3z a răspuns:

Intr-adevar k trebuie sa urmezi un likeu teatral... dar pana atunci akseazate pe asta

| JollyJulieta a răspuns:

Poi mai intai vezi daca ai talent si dupa foloseste happy sper ca ti-am fost de folos. fundita? :X

| Peristeri_Daniel_1983 a răspuns:

Daca chiar vrei o cariera de actorie uite 3 legi aici:
1.Mergi la Hollywood;
2.Incearca sa faci diferite repetiti acasa ca in reclame si in filme, si daca te descurci treci la legea a 3-a;
3.Intra pe http://unatc.ro si vei reusi(sper) sa mergi la o scoala de Teatru-Film! Funda?

| Stefan_Smily_1992 a răspuns:

Du-te la un liceu cu profil teatral sau du-te la cursuri extra scolare de teatru.