| ioANAmerry a întrebat:

ASE cibernetica sau informatica economica? Care profil e mai bun?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Informatica.

| ioANAmerry explică (pentru Bondarel99):

Daca mi-ai putea spune si niste pros and cons as fi foarte recunoscatoare. Pe net nu am gasit ceva multumitor.

| Bondarel99 a răspuns (pentru ioANAmerry):

Banuiesc ca sunt ambele in cadrul aceleiasi facultati, deci nu conteaza foarte mult la care te duci pentru ca la final vei avea cam aceeasi diploma. Cibernetica e o chestie mai complicata si destul de grea, informatica aplicata in economie e o chestie mai generala si te pregateste in mai multe domenii. Mare diferenta nu e, probabil ca difera doar unele materii prin anul 2 sau 3.