| Petrovic a întrebat:

Ați lucra într-o arhivă? De ce da? De ce nu?

2 răspunsuri:
| Shimozukushiki a răspuns:

Am avut facultatea specializată pe așa ceva și mi se pare „booring" super, super plictisitor, e adevărat că pentru unii poate părea interesant, dar mie mi se pare plictisitor să stau să iau să încadrez fiecare carte/hârtie document.
Deșii mulți mi-au spus că e un loc de muncă asigurat (pentru că nu ar lucra nimeni în așa ceva) totuși, da, ai timp și se zice că nu ai fii foarte stresat, totuși pentru mine salariul mi se pare foarte mic. A lucrat mama destul pe salarii mici, așa că mie nu-m' mai trebuie'

| Petrovic explică (pentru Shimozukushiki):

Dar la digitalizarea arhivelor?