| random1620 a întrebat:

Ati putea va rog sa faceti o lista cu facultatile din care, dupa ce le termini, ai o meserie si te poti angaja? (si meseria respectiva va rog)

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Meseria o vei avea dar de munca iti cauti tu.

| sierra1 a răspuns:

După ORICE facultate te poți angaja.
Ce facultă vrei să faci tu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toate facultățile, dar absolut toate facultățile, după ce le termini cu lucrare de licență, dau acces la o meserie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gropar, se caută, faci bani gîrlă, clienti nonstop.

| johnnny123 a răspuns:

Nu ar fi mai scurta o lista cu facultatile dupa care NU te poti angaja?

| RoCkKiD a răspuns:

Uite un exemplu bun de cum o intrebare pusa prost nu poate genera decat raspunsuri proaste.

Da, e adevarat ca dupa orice facultate te poti angaja, ca te poti angaja si la profi cu facultate. Treaba e ca mi se pare ca ai cam vrea o meserie care e platita bine. Raspunsul e simplu, daca la facultatea aia se face matematica, probabil vine cu o meserie bine platita, cu cat mai multa matematica cu atat mai bine platita meseria. In mod amuzant, exceptia de la regula asta e chiar facultatea de matematica. happy

| MariaEElena0505 a răspuns:

Hmm..adică? Te poți angaja după ce termini orice facultate. Fa ce-ți place. Dacă-ți urmezi visul, sigur o sa reusesti. ‘)