| anonim_4396 a întrebat:

Avantajele si dezavantajele meseriei de doctor ginecolog? Multumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Avantaj - că te ocupi de femei, vei întâlni femei la serviciu toată ziua.
Dezavantaj- că le umbli între picioare toată ziua, și fiind pacientele tale, doar umbli pe acolo, și, doar atât.

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Cand mai vine si-o baba de 80 de ani...

| sadrian46 a răspuns (pentru aXy99):

Ea nu are ce căuta la ginecologie.
Un avantaj sufletesc este că ajuți femeile să facă copii, în felul tău.

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Cum adica nu are ce cauta la ginecologie? Ginecologia este ramura medicinei care se ocupa cu fiziologia si tratarea afectiunilor sistemului genital feminin. Are nu stiu ce ciuperca baba Leana, merge la ginecolog happy

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa nu vorbim de o profesie pe care nu o cunoastem.