| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Aveti ceva trucuri de a invata mai repede? Am probleme la istorie si geografie dar eu vreau sa devin avocatlaughing)

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu. repetita e mama invataturii

| Violleta2022 a răspuns:

Da, avem: elimina televizorul, telefonul, tableta, Pc-ul, radioul si telefonul din camera unde inveti, focusandu-te numai pe invatat.
Pentru a ajunge avocat, trebuind sa ai medii de peste 9, ca sa intrii la Drept!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Tu pana la urma, vrei sa inveti sau nu?
In cazul asta, elimini toate tentatiile si pui mana serios pe invatat!

| gabicoo a răspuns:

Trucurii?
laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Coloreaza diferit informatiile, pune-le pe post-it-uri, incearca sa intelegi ce inveti, nu doar sa memorezi date.