| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

Aveti sfaturi in legatura cu ce tine de arhitectura, cum este, cu ce se mananca, ce sacrificii implica? Sunt pe aceat profil de 2 ani (clasa 10) si vreau sa stiu ce urmeaza, care este urmatoarea etapa dupa clasa a 10 si pe urma care este urmatoarea etapa dupa clasa a 11).

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că pomeneai în altă întrebare despre zona de confort, cel mai mare sacrificiu este că va trebui să ieși din zona de confort.
Când întrebi cu ce se mănâncă, se vede de cât de înafara domeniului ești, cu tot profilul de liceu. Pentru asta navighează pe Internet și uită-te la noile construcții moderne din lumea de azi și vezi dacă ai dori să concepi și să construiești și tu așa ceva.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să te pregătești pentru facultatea de arhitectură. Buna alegere! E o facultate grea, dar de viitor, se câștigă bine și esti sigur pe locul de munca.

| justadream94 a răspuns:

Salut.Daca te ajuta cu ceva pot sa iti spun cum e facultatea si dupa facultate..Liceul din cate stiu e destul de misto si practic.