| UtilizatorTPU2020 a întrebat:

Avioanele care zboară deasupra oceanului ce fac dacă trebuie sa aterizeze de urgenta?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Culoarele de zbor traverseaza oceanele pe cel mai scurt drum, asa incat, intotdeauna sa fie un aeroport sau o zona potrivita pentru aterizare, cat mai aproape cu putinta.
In cazul in care chiar nu se poate ajunge la aeroport, se aMerizeaza. Avionul are in dotare barci pneumatice si veste de salvare.

| darrio2007 a răspuns:

Amerizează.

| antimulte a răspuns:

Daca nu mai ajung pana la cel mai apropiat aeroport... incep sa se roage.

Bula
| Bula a răspuns:

Pregatesc vaslele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zboara pana la cel mai apropiat aeroport ce altceva sa faca

| johnnny123 a răspuns:

Ce ar putea să facă? Eu văd următoarele variante: Ori încearcă să ajungă până la cel mai apropiat aeroport, ori încearcă să amerizeze forțat (motivul pentru care sub fiecare scaun este o vesta de salvare)

Tu mai vezi vreo altă variantă care-mi scapă mie? Crezi că pot ateriza pe un portavion?

| UtilizatorTPU2020 explică:

Dacă de exemplu i se face rău unui pasager?