| Emiilea a întrebat:

Bac-ul la stiinte sociale este usor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de materia aleasa, eu am dat bac la Filosofie si a fost ok. Cred ca Psihologia ar fi mai simpla.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e prea simplu la psihologie. Are o mica parte de eseu care poate fi tratata subiectiv la corectare. Merita dat la psihologie daca ai si admitere la facultate.
Recomand geografie, sociologie sau logica daca se fac macar 2 luni de pregatire inainte de bac.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cat esti de dispusa sa tocesti 9 capitole la istorie, mai multe comentarii la romana si una din acele materii sociale (logica, psihologie etc)

| asperger3 a răspuns:

Pai ai competențele ce le dai la romana, tic, limba străină,posibil si la maternă daca e cazul. Scris dai romana,istorie,la alegere dintre filosofie,economie, sociologie, psihologie, logica, geografie si daca e cazul dai si la maternă.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Ai aici cele mai potrivite materiale pentru profilul uman: https://www.facebook.com/......malink.php

| samuelichim a răspuns:

Pai fi atent dai ecdl care e ff banal dai la engleza care nu ai cum sa pici
La istorie daca inveti o schema iei 6 fara sa inveti deloc din materie
Din materia la alegere ti-as sugera sa alegi intre sociologie ai vreo 20 pg de invatat sau geografie care e 70%cultura generala
Ceea ce e mai greu e la romana o sa ai destul de mult de invatat te sfatuiesc sa te apuci din al 2 semestru a 11 sa te pregatesti bft

| SammanFady a răspuns:

Da nu se da matematica numai engeza si ceva