| lampileluicristi a întrebat:

Bani online.
Despre asta este vorba. In primul rand vreau sa specific ca nu am 14 ani, nu visez si nu inghit chiftelele alea cu 5.000 euro pe luna care iti apar imediat cum scrii pe google bani online. Sunt functionar public, am un salariu decent si ma gandesc ca in timpul liber sa imi rotunjesc veniturile. Nu ma gandesc in nici un caz la sume mari, dar pana si 200 lei pe luna in plus inseamna ceva si daca as avea posibilitatea sa ii fac, de ce nu?
M-am interesat pe google, chiar si pe TPU despre postari de genul, si nu am gasit nimic clar si concret. Sincer, nu prea inteleg cum functioneza intregul sistem de reclame, poate imi explica si mie cineva care a incercat asta. Am vazut ceva legat de Isalary, dar postarile sunt cam vechi, nu stiu cata incredere sa am.
Astept raspunsuri, multumesc.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu ai aflat nimic clar și concret dintr-un motiv foarte simplu: nimeni nu a făcut vreodată bani în felul ăsta.

Singura modalitate de a face bani pe internet este să produci valoare reală pentru cineva dispus să plătească. Asta înseamnă activități care necesită cunoștințe foarte specifice, fie că este vorba despre scris cod, administrat servere, search engine optimization, produs conținut de calitate, design, marketing online și așa mai departe. Adică lucruri complicate, care necesită multă muncă și multe cunoștințe.

Niciodată nu vei face bani din click-uri pe reclame, completat sondaje sau alte activități de genul ăsta.

Așa cum nu te plătește nimeni atunci când mergi pe stradă și te uiți la o reclamă, nici pe internet nu te va plăti nimeni pentru acest lucru.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Dupa parerea mea pentru a castiga bani este sa-ti faci un vlog pe Youtube, te gandesti bine in privinta temelor saptamanale si acolo poti castiga bani, acolo chiar se plateste. Ceea ce conteaza sa ai un vlog este sa ai foarte multe vizualizari si sa-ti pui minim 1-2 reclame intr-un filmare pentru ca cel care iti vizioneaza clipul sa dea si click pe reclama. Impusti 2 iepuri dintr-o data. De pe ambele iesi cu sume frumusele. Acum sa nu te gandesti ca peste noapte vei avea in buzunar 1000 de euro, dar daca muncind, strangand mai multe vizionari, abonati si reclame si in fiecare saptamana ai un clip nou, atunci intr-adevar castigi. Cred ca asta a ramas dintre cele mai sigure site-uri care plateste.

| lampileluicristi explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc mult pentru mesaj, din pacate nu este de mine. Poate o sa ajute pe altii.