| Iulian125673 a întrebat:

Bani sau scoala? Argumente pro si contra! Multumesc

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Geme tara de ingineri, accepta oferta. La facultate te poti reinscrie si la 50 de ani, iar oferta de care vorbesti nu se stie daca va mai veni.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Scoala, pai fara scoala cum ai o meserie, deci cum faci banii

| 393Dan a răspuns:

Bani. Daca scoala te va ajuta sa faci si mai multi bani, atunci poti alege scoala, daca nu, n-ai ce pierde timpul.

| tehno125482 a răspuns:

Bani.scoala duce la bani.dar daca tu pot sa ai direct bani de ce sa mai ai scoala?

| Iulian125673 explică (pentru tehno125482):

Foarte buna prisma prin care privesti problema!

| Volsvagan70 a răspuns:

Bani.
Daca am o suma maricica de bani, ii investesc si arunc la gunoi scoala. Decat sa imi pierd un sfert de viata stand aiurea pe la scoala doar ca sa ajung un amarat de vanzator, mai bine am banii si am afacerea mea.

| CristinaCMH a răspuns:

Terminarea invatamantului obligatoriu sau 12 clase si apoi banii.
Bani poti sa faci toata viata, dar nu poti sa te intorci in timp, sa termini scoala.

| Volsvagan70 a răspuns (pentru CristinaCMH):

Daca ai bani, poti sa arunci la gunoi scoala.

| cookiejar a răspuns:

Scoala insemnand facultate sau liceu? daca e liceu, atunci termina-l, ia-ti si bacul, indiferent ce afacere vrei sa pornesti, sunt mari sanse ca la un moment dat sa ai nevoie sa lucrezi undeva, si esti angajat cu salar mai mare daca ai bac-ul luat. Daca e vorba de facultate, atunci depinde ce iti place si daca iti place ceva. Poti face bani si fara facultate, e drept, aici depinde foarte mult de tine ca persoana.

| Iulian125673 explică:

Am terminat liceul, am bacul luat din 2014, si lucrez de 3 ani pe afara. Sunt inscris la Inginerie Mecanica, peste 3 saptamani incep, dar saptamana asta am primit o oferta de munca cun un salar destul de mare! Sa renunt la facultate sau sa ma apuc de ea?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Iulian125673):

Geme tara de ingineri, accepta oferta. La facultate te poti reinscrie si la 50 de ani, iar oferta de care vorbesti nu se stie daca va mai veni.