| BiciuscaSebastian a întrebat:

A-si vra sa stiu daca pot sa merg la academia de politie (sa devin polotist )dupa ce am facut liceul militar.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la Academia de Politie indiferent ce liceu ai terminat, daca ai diploma de bacalaureat si indeplinesti toate conditiile prevazute.

| BiciuscaSebastian explică (pentru Ioandelasal):

Nu este necesar sa lucrez 4 ani in domeniul militar?

| Ioandelasal a răspuns (pentru BiciuscaSebastian):

Pentru a candida nu este obligatoriu sa fi lucrat ca militar.

| BiciuscaSebastian explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Doar ca eu am vrut sa spun ca daca atunci cand vreau sa dau la facultate sunt doar variantele (Academia tehnica militara )

4 răspunsuri:
| anamariamaluma a răspuns:

Da poti sa mergi la Academia de Politie, dar fara suparare nu ai sanse la liceul militar avand in vedere gramatica ta deplorabilă...