| muziclive a întrebat:

Bună! A urmat careva dintre dumneavoastră cursurile de engleză de la școala Burlington English? După acest curs ați avut rezultate?
Sunt în căutarea unui curs bun care să mă ajute cu adevărat, nu doar să-mi ia banii.

Mulțumesc!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Aici e un site cu recenzii, desi pare, la prima vedere, doar reclama mascata. Majoritatea recenziilor sunt bune/foarte bune https://citymaps.ro/......oala-de-l/

Uite si una negativa laughing :,, Am participat la consultația gratuită, am fost dezamagita de informațiile oferite, deoarece la aceasta consultație de fapt isi cer cer banii înainte de a oferi vreun curs (au solicitat 7800 plata in rate ) cand le-am propus sa plătesc o ședința pentru a vedea cum se desfășoară cursul nu au fost de acord, ci sa le plătesc integral 2300. ''

Totusi, sunt foarte multe canale de Youtube care ofera astfel de cursuri, chiar in romana.Le-ai putea lua si pe acelea in considerare, daca ai nevoie pentru scoala. Multe canale sunt facute chiar de profesori de engleza.Pentru un curs avansat, necesar pentru locul de munca, nu as putea sa ma pronunt.

Am mai citit in rest recenzii despre cursuri pentru examenul Cambridge.Majoritatea profesoarelor de engleza stiu despre ce e vorba.Cred insa ca e foarte scump, pentru ca si examenul in sine are preturi foarte scumpe, in functie de fiecare nivel.Plus ca e recunoscut la nivel european, daca nu ma insel, e printre cele mai prestigioase.