| Anonim9666 a întrebat:

a vrea sa fac facultatea de arte si design, sectia design vestimentar. ce probe trebuie sa dau pentru a intra la acest profil? desenez de 5 ani,si am facut si cursuri,deoarece ma pasioneaza. stiu ca la profilul grafica prima proba eliminatorie este portretul, apoi o tema pe care trebuie sa desenezi, apoi trebuie mapa de desene. va multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii, la Admiterea 2013 sau Admiterea 2012 (daca nu a fost afisata 2013) si o sa afli tot ce te intereseaza.

7 răspunsuri:
| r2d2 a răspuns:

Din cate imi aduc eu aminte, anul acesta la sectia de design vestimentar au fost 2 sau 3 probe:
1. mapa cu 10-20 maxim desene pe care le prezinti (depinde daca pe toate sau doar unu ales de juriu);
2. o proba de 6 ore in care ti se da o tema (portret, peisaj etc.);
3. interviul - de ce vrei sa aplici la aceasta facultate. La aceasta proba este obligatorie bibliografia data de facultate cu cateva luni inainte, ce consta in istoria modei, si lucruri de genul asta.
Cam atat imi aduc aminte... am vrut sa dau si eu dar m-am miscat prea incet. Poti afla mai multe de pe siteul oficial (daca dai la cea din Bucuresti - www.unarte.ro)

| LoveSmiley a răspuns:

1. mapa cu 10-20 maxim desene pe care le prezinti (depinde daca pe toate sau doar unu ales de juriu);
2. o proba de 6 ore in care ti se da o tema (portret, peisaj etc.);
3. interviul - de ce vrei sa aplici la aceasta facultate. La aceasta proba este obligatorie bibliografia data de facultate cu cateva luni inainte, ce consta in istoria modei, si lucruri de genul asta.
Cam atat imi aduc aminte... am vrut sa dau si eu dar m-am miscat prea incet. Poti afla mai multe de pe siteul oficial (daca dai la cea din Bucuresti - www.unarte.ro)

| r2d2 a răspuns (pentru LoveSmiley):

Nu crezi ca ai cam mult tupeu sa-mi copiezi raspunsul si sa-l mai si postezi?!

| LoveSmiley a răspuns (pentru r2d2):

Daca vrei sa stii am gasit raspunsul pe net

| r2d2 a răspuns (pentru LoveSmiley):

Eh nah, numai spune... chiar asa?!

| Anonim9666 explică:

La facultatea din Cluj :*