| BlueScreen a întrebat:

am 13 ani credeti ca as putea sa ma angajez undeva pe timp de vara? app sunt din bucuresti [funda]

Răspuns Câştigător
| Marmo a răspuns:

Varsta legala pentru ca se te poti angaja este 16 ani, dar uneori te angajeaza si de la 15. De la 13 ani poate gasesti undeva, dar o sa fie mai greu.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Poti sa te angajezi la negru...
Ca vanzatoare la un butic ...sa imparti pliante.etc!
Dar slujba adevarata nu o sa gasesti ...esti prea mic!
Si nimeni nu vrea sa angajeze un copil in locul unui adult!

| Casandra a răspuns:

Nu poti pentru ca esti prea mic

| PokemonPew a răspuns:

Nu poti mah daca ai 13 ani laughing)) rolling on the floor doar de la 18 ani in suswinking

| Luci88 a răspuns:

Hai lasatzi... la 13 ani doar la supt mielu vii cu mine? da ce sa faci tu cu banii? apucate de furat sau de supt funda?

| MrsPink a răspuns:

Poate gasesti sa pui pliate in postalaughing

| Struţul a răspuns:

Poti sa plimbi catei
Sa faci curatenie in casa
Sa... nu stiu laughing

| Fundita a răspuns:

Cred ca nu...

| Andra_3104 a răspuns:

Nu ai unde sa te angajezi pentru ca esti prea mic,ori incearca pe la vecini daca au catei,sa te angajezi sa ii plimbi sau nu stiu, incearca pe la supermarketuri daca au nevoie de cineva sa imparta hartii dinacelea, reviste cu produsele lor prin oras...Nu stiu.