| Ana4y a întrebat:

Buna,
Am 14 ani si vreau sa devin actrita in Turcia.

M-am gandit sa fac profilul mate info sau filo. (care recomandati?)
Apoi dupa ce termin liceul sa ma duc la o facultate din Turcia (recumandati ceva bun?) Credeti ca sunt primita daca sunt romanca? (De limba e ok in 5 ani o voi invata nu e problema asta) nu stiu daca o sa fiu primita sau la ce facultate buna sa merg...crying(

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Visezi, scumpo!

| johnnny123 a răspuns:

Dar realizezi ca ti-ai facut un "plan" care nu are absolut niciun sens?

| isemilia a răspuns:

Te poti specializa pe actorie, daca urmezi filiera vocationala. Daca nu, din moment ce esti sigura ca asta vrei eu as spune filologie. Si mate-info te ajuta, mai ales daca ti se vor schimba planurile. Ambele sunt ok, alege specializarea care are materii la care te pricepi mai bine. (sa te uiti si la ce dai BAC-ul) Cu privire la facultati, nu iti pot raspunde. Nu stiu multe despre ele, plus ca se vor mai schimba lucruri pana ce termini liceul. Poti, orientativ, sa cauti niste orase in care ai vrea sa faci facultatea, niste facultati foarte bune (exista topuri anuale, insa nu sunt foarte folositoare fiindca majoritatea lucrurilor se vor schimba) etc. In general, ti-as recomanda sa le alegi pe cele mai cunoscute si sa cauti parerile altor studenti internationali ce au mers in Turcia, de preferat la aceeasi facultate.

| yooshi a răspuns:

Astepta sa termini liceul sa vezi daca mai vrei asta.