| MrFunky2 a întrebat:

Am 14 ani,si vreau sa devin regizor(bineinteles in State, deoarece industria cinematografiei nu este dezvoltata in Romania).Imi puteti da niste sfaturi despre cum sa incep si cum sa ma perfectionez?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bagi tare de tot sa ai note mari la liceu
bagi tare de tot sa ai o groaza de activitati extracuriculare
si pregatesti zecile de mii de $ pentru a studia in SUA

| MrFunky2 explică (pentru suntserios):

Intrebare.Trebuie sa merg neaparat la liceul de arte?

| suntserios a răspuns (pentru MrFunky2):

Asta nu stiu sa iti zic, dar presupun ca ar ajuta totusi

7 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Ai doar 14 ani. Eu zic sa te gandesti bine ce vrei, si dupa examenul ce capacitate care probabil il dai la anul sa te duci pe ce profil te pasioneaza foarte mult. De exemplu, eu am luat mai mult la romana in examen dar ma pasioneaza mai mult informatica si matematica asa ca m-am dus pe un profil mate-info.

| octaviatatar a răspuns:

Nu te poți duce doar in State. De exemplu, India are industria cinematografica cam la fel de mare ca și în State și la fel și în Coreea de Sud

| MrFunky2 explică (pentru octaviatatar):

Fac 30 de ani pana invat coreeana sau indiana happy engleza o stiu la perfectie.

| octaviatatar a răspuns (pentru MrFunky2):

Ai dreptate de asta m-am apucat eu sa invat coreeana de la 13 ani.

| Sader a răspuns:

Pai pentru asta ai nevoie de o facultate de regie care o poti face in state dar e extrem de scumpa. Costa cel putin cateva zeci de mii de dolari pe an, deci succes.