| bravosuntetismart a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma angajez vara asta. Problema e ca trebuie sa merg cu familia la mare si in ceva tabara, si astfel am maxim o luna in care stau in oras continuu/ fara sa fiu nevoita sa plec. E posibil sa imi fac contract de munca pentru o luna? M-ar accepta cineva?

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Salut, depinde de job. Poti lucra si pe zi, primesti banii pe ora. De exemplu, la mine in oras la magazinul de pe coltul blocului se plateste pe zi 8 lei / h. O zi iti arata ce trebuie sa faci (scanezi si platesti, e magazin mic de coltul blocului) si dupa te descurci. Se face un contract in caz ca sa nu furi si etc si cam aia e. Se poate face contract si pe o saptamana. Se poate lucra si la negru.
Deci tu trebuie sa cauti in primul rand cam ce ti-ar placea sa faci si sa vorbesti sa vezi daca te accepta pentru o luna sau cat timp ai tu nevoie.
Sunt joburi si pe internet (asta daca le ai cu tehnologia).E un castig foarte mic la inceput, dar incetul cu incetul... big grin
Succes!