| Mia18 a întrebat:

Am 17 ani și de ceva vreme am început sa urmăresc tenisul (meciuri în special, jucători, strategi etc). Cu toate ca am o vârstă destul de înaintată îmi doresc sa practic acest sport. Ce părere aveți? Știu ca vârsta nu mă prea ajută pentru a deveni tenismena de performanță dar exista vreo șansă ca ambiția sa o facă peste câțiva ani?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul de greu sa incepi tenisul de performanta la aceasta varsta.
Totusi, daca ai talent, calitati fizice si esti dispusa la o munca foarte grea, atunci poti incerca, n-ai nimic de pierdut. Chiar daca nu o sa ajungi jucatoare profesionista, sportul face bine la sanatate.

| Mia18 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru acest răspuns. happy

| nustiucesapunlanick a răspuns:

De ce nu?
P.S. Primul tau premiu major il facem jumi-juma, daca acest comentariu te-a ajutat, ok? happy