| jesythomson a întrebat:

am 20 de ani... vreau sa ma angajez dar nu stiu undesad
caut de ceva timp de munca si nu gasesc nimic...ma pricep la limba engleza deoarece am facut scoala in strainatate si acum cand m-am intors in romania nu gasesc de munca...ma puteti ajuta?happy jessy90

6 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Incearca daca doresti si daca crezi ca ti se potriveste la un call center in limba engleza dc zici ca o stapanesti bine, adica sa vinzi produse sau relatii clienti. Dar mi se pare ca trebuie sa ai ceva studii superioare nu stiu acum, eu zic sa incerci pe site-uri precum best jobs, myjobs, e jobs sa aplici desi in perioada asta e mai greu cu angajarile.
Bafta!

| amaliax a răspuns:

Fa-ti cont pe www.compendium.ro, posteaza acolo un anunt ca dai meditatii la engleza, precizeaza si nivelul (cls 1-4, 1-8, 9-12, bac) si actualizeaza zilnic anuntul. nu-i un job fulltime, dar este o sursa de venit (am 2 cunostinte care si-au gasit de munca prin acest site)

| thewolf1222 a răspuns:

Buna. Am eu locuri de munca in Germania Franta si Elvetia.

| Alex_4425 a răspuns:

Faci carnetu taximetrist(A), poti chelner, frizer... translator sunt multe

| Allecsandra27 a răspuns:

Te poti angaja la o agentie de cosmetice adica poti vorbi cu persoane din alate tari despre cosmetice sper ca te-am ajutat