| Alexandra_Léila_1999 a întrebat:

Am de ales intre jandarmerie si politia de frontiera.Vreau pareri pro si contra. Unde e salariul mai mare? Precizez ca sunt fata.

3 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Amandoua sunt 2 meseri foarte frumoase, dar pentru o fata cred ca se potriveste mai bine politista de frontiera deoarece nu trebuie sa fii asa de mult pe teren sa te confruntii cu multe specimene, salariile sunt mai mari in politie

| Aimwork a răspuns:

Iti recomand polititia.
La jandarmerie sunt multe altercatii si cam e nevoie de forta ..de aceea vezi tot timpul jandarmi de 2m pe 2. in acelasi timp la politie e plictiseala.
Un lucru e sigur! Fiind in Romania oriunde mergi vei da de misogini.

| Oooooooooooosnap a răspuns:

La jandarmerie folosesti doar pumnii si nu folosesti capul dar La frontiera trebuie sa ai si ceva in capsor, la jandarmeriei este mai multa actiune decat la frontieră deci eu clar as alege frontieră. Dacă te am ajutat te rog dă mi dai funda! happy