| dana_6335 a întrebat:

am de facut un referat despre viitoarea mea cariera.sunt in clasa a8a si nu a idee despre ce sa scriu. m-ati putea ajuta? ce cariera credeti ca este buna? va rog raspuns cat mai repede.multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ce iti place, ai putea spune ca iti doresti sa ajungi doctor, sa salvezi vietiile oamenilor, sa ii vindeci, sa-i inveti lucruri sanatoase, sau ai putea sa alegi sa fi psiholog, cum ca ai o intelegere deosebita fata de oameni, ca-i asculti tot timpul, ca le dai sfaturi potrivite, si crezi ca esti persoana potrivita care sa "interpreteze" aceasta meserie.
. sau cantareata, iubesti muzica, te pricepi, creatoare de moda, iti place moda, de cand erai mica adorai sa creezi haine pentru papusi, ai o inclinatia deosebita spre creearea propriului stil, bla bla bla, inventezi pe-acolo. Is o multime de profesii/meserii, d-astea, nu stiu la ce te pricepi si ce ti se potriveste, dar ti-am dat o idee, sper ca te-am ajutat.

Sa fi iubita`!:*:*:* si bafta`.

4 răspunsuri:
| DeeeaA a răspuns:

Sh eu am tema astasad
E nasoala ra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholog, medic veterinar sau cred c-ar fi frumos si ghid turistic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gindeste bine ce iti place si ce ai darul de aface

| sorin_4464 a răspuns:

Nici eu nu stiu sa fac