| Gabrielela2003 a întrebat:

Buna,am nevoie de niste sfaturi serioase...as vrea sa dau la
Bio-chimie, insa..am auzit multe chestii depilda,,Bio-chimie engleză intensiv"si mai multe.,si nu mai inteleg nimic, as vrea daca se poate sa-mi explice cineva acest profil,, Bio-Chimie" vreau raspunsuri serioase
Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt doua materii principale: biologia si chimia (in special chimia organica), respectiv materii secundare, aferente.
La terminarea liceului vei putea lucra ca tehnician laborant.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Unde dreak e profilul ăsta "Bio-Chimie", in ce țară?

| dullcat a răspuns (pentru sierra1):

In Romania.Se refera de obicei la Stiinte ale naturii.

| sierra1 a răspuns (pentru dullcat):

De ce nu lași tu intrebătorul să se exprime?
Sigur nu ghicești gândurile omului!

| dullcat a răspuns (pentru sierra1):

Ti-am raspuns la intrebarea ta.Nu i-am bagat nimanui pumnul in gura.

| sierra1 a răspuns (pentru dullcat):

Repet: ghicești gândurile omului? Sigur nu