| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Am nevoie de un sfat bun si convingator. Am o multime de vise, dar imi este sila sa le indeplinesc. Mi-am pierdut ambitia

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Https://youtu.be/_UlQysfpqds
Dacă tu nu lupți pentru ceea ce vrei nimeni n-o s-o facă în locul tău. Am momente când și eu sunt descurajata, însă îmi revin repede. Uite o melodie draguta, motivațională:
https://youtu.be/mk48xRzuNvA
Da tot ce ai mai bun ^.^

10 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Obisnuiesti sa faci ceva pentru tine sau astepti ca visele sa devina realitate? Visand si doar atat,nu te va ajuta! Trebuie sa iti creezi realitatea pe care ti-o doresti aici, in lumea din care faci parte, la comun cu toti oamenii, nu separat. Incepe cu lucruri marunte si cauta pe zi ce trece sa urci tot mai sus! Daca cobori, inseamna ca data viitoare vei urca mai bine. Spor!

| WaterDrop a răspuns:

Nici o problema, gandeste`te ca mereu va fi nevoie de cineva sa mature strazile, dar sa stii ca mai nou si aici se intra cu pile.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Si eu am multe vise,mari. Uneori imi doresc sa invat mult, sa ajung ceva, sa schimb ceva in tara asta, alteori ma gândesc ca n-are nici un rost, pot face doar niste afaceri si atat.Trebuie sa crezi in tine.Un raspuns psihologic ar fi depresia.

| BeSmart17 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa.ti pierzi ambitia! Daca usa din fata e incuiata intri pe cea din spate... daca nu exista intri pe geam! ce incerc sa-ti explic e ca mereu exista o cale

| WaterDrop a răspuns (pentru BeSmart17):

Tehnic, tu ii descrii cum sa sparga o locuinta.Nu mai indemna lumea la rele.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu este adevarat

| BeSmart17 a răspuns (pentru WaterDrop):

Practic ii descriu cum sa intre in casa cand isi pierde cheile

| WaterDrop a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

Tu, micuto, gaseste ceva sa nu te mai plictisesti.ti-am dat o lista intreaga.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns (pentru WaterDrop):

Mda

| Floristean_Dan_1974 a răspuns:

Nu renunța niciodată la visele tale. Dacă crezi în tine se vor îndeplini. "Visele devin realitate "!