| Brunette12BaBiys a întrebat:

Am nevoie de un sfat. La varsta de 15 ani credeti ca va poate "angaja" cineva pe timpul vacantelor ca. orice thinking ~ Adica ma gandeam la vanzatoare, nu stiu thinking Exista oameni care ar angaja persoane de varsta aceasta? Sau. mai putin de exempluhappy Se pot gasi "locuri de `munca`" pentru copii cu varsta cuprinsa intre 13 si 15? De preferat meserii usoare. Pe perioasa vacantelor-weekend-seara? :} Ce fel de joburi. Mersi anticipat!:*

2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Nu este voie sa fi angajat pana la 18 ani!

| mihaelamiki96 a răspuns:

Buna! te poti inscrie la oriflame pe numele mamei tale sau al orcarei perosane care are peste 16 ani. castigi in functie de comenzile pe care le faci. adica daca rudele prieteni vecini ...etc comanda produse de la tine din catalog tie iti ies niste bani de exemplu daca ai o comanda de 50 de lei tie iti ies 11 lei, daca ai o comanda de 500 lei tie iti raman 200 de lei, nu trebuie sa fie vacanta sau week ca sa faci bani trebuie doar sa dai catalogu la persoane de incredere. primesti si cadouri... uite id meu : mysumyhaela daca te intereseaza sa devi reprez sau vrei sa-ti explic cv vb pe mess :*