| Antonia14867 a întrebat:

Am o intrebarebig grinaca dau la un liceu cu profil uman pot sa dau la facultatea de finante bancare sau trebuie sa fac mate info?

3 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Poți să dai la orice facultate dorești, indicat ar fi sa dai la mate info ca sa fii pregătită, acolo faci ft multa matematica și o să îți trebuiască la facultate, altfel nu o să te poți ține de facultate

| Ciubotariu_Teodora_1999 a răspuns:

Nu conteaza profilul din liceu, bineinteles, nu te duci la oricare.Dar daca te duci la profil uman, e posibil sa ai nevoie de meditatii.

| Adela1 a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de profil mate-info pentru finante gasesti mai multe detalii aici : http://www.fabbv.ase.ro/admitere-licenta