| Iuliana186 a întrebat:

Am o intrebare legata de alegerea unei viitoare facultati. Care credeti ca are in viitor un succes mai mare: ASE sau litere?
Vreau pareri pro si contra pentru fiecare din ele si daca se poate de la cunoscatori. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Literele ar fi un plus doar daca la final vei stapani la un nivel avansat cel putin inca o limba straina pe langa engleza. Insa poti sa faci economie/contabilitate si sa inveti doua limbi straine in acelasi timp, fara sa mai fie vorba de urmarea unei specializari la Litere. Cred ca asta te-ar ajuta cel mai mult avand in vedere cerintele actuale de pe piata muncii.

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

ASE-ul are, clar, un viitor mai de succes. In primul rand, locuri de munca pentru economisti gasesti la tot pasul. Daca studiezi cibernetica, poti lucra si ca programator. In al doilea rand, poti pleca usor din tara.

| Kogaion a răspuns:

Eu iti spun doar atat, daca esti foarte bun, ambele sunt de succes, daca crezi ca nu vei fii in top, alege litere, barem ai un loc de munca asigurat.