| 123456Anonim123456 a întrebat:

Buna,am o intrebare nu stitii cumva daca in Anglia(Luton), esteo scoala care sa se stie si in Romania? Adica daca plec din Romania, si termin acolo sa se stie si aici.
De exemplu daca termin acolo 12 clase safie buna diploma si aici in Romania.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are unde termini scoala?
Scolile nu se informeaza intre ele, asta-i problema ta unde vrei sa inveti si sa-ti termini studiile, primare, gimnaziale, liceeale sau chiar universitatea!
Terminarea celor 12 clase nu are valoare nici aici si nici in UK, daca nu ai luat examenul final: Bacalaureatul /HCS

| Stefanismyname a răspuns:

De ce sa pleci din tara?

| 123456Anonim123456 explică (pentru Stefanismyname):

Am intrebat doar, sunt curios, vreau sa stiu in caz, ca as pleca sa stiu.Nu se stie ce o sa se intample in viitor.

| Stefanismyname a răspuns (pentru 123456Anonim123456):

Cel mai bine termini aici, pe viitor pleci la facultate acolo