| perusu a întrebat:

Am o intrebare si as vrea sa ma ajutati, vreau sa merg la liceul de arte pe desen grafic. Imi puteti spune dupa ce termin acel liceu ce pot ajunge? M-am gandit si la pictura dar as prefera desenul grafic. Multumesc!

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Personal nu as face alegerea asta, lasa pictura ca si hobby pentru ca este foarte greu sa evoluezi in acest domeniu.
Depinde ce facultate vrei sa urmezi dupa.Ai putea merge pe arhitectura sau IT (grafician, design).
Orice. dar lasa pictura pentru ca se moare de foame cu ea.

| perusu explică:

Desenul grafic nu inseamma sa fii grafician?